НИЙСЛЭЛИЙН ДҮРСЛЭХ УРЛАГ ДИЗАЙН ТЕХНОЛОГИЙН БАГШ НАРЫН ДУНД “ТАМИРЧИН БАГШ-2019” ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА
ОГНОО : 2019/01/28 УНШСАН: 288

НИЙСЛЭЛИЙН ДҮРСЛЭХ УРЛАГ ДИЗАЙН ТЕХНОЛОГИЙН  БАГШ НАРЫН  ДУНД  “ТАМИРЧИН БАГШ-2019” ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА

Нийслэлийн дүрслэх урлаг, дизайн технологийн багш нарыг спортын үйл ажиллагаанд өргөнөөр оролцуулах, нийтийн биеийн тамираар хичээллүүлж чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх, багаар ажиллах чадварыг нэмэгдүүлэн спортоор тэргүүлэгч хамт олныг шалгаруулах зорилгоор “ Тамирчин багш-2019” тэмцээн 2019 оны 01 дүгээр сарын 24-нд БЗД-ийн 14 дүгээр сургууль дээр амжилттай зохион байгууллаа.

Тэмцээнд нийслэлийн 8 дүүргийн нийт 216 багш нар гар бөмбөг эрэгтэй, эмэгтэй, олс таталт холимог багаар , шатар (багаар) гэсэн 3-н төрлөөр өрсөлдлөө.

                                                                                                                                                       Гар бамбөг- эрэгтэй

  1. БГД – I байр алтан медаль
  2. ХУД - II байр мөнгөн медаль
  3. СХД - III байр хүрэл медаль

Гар бамбөг- эмэгтэй

  1. БГД - I байр алтан медаль
  2. СХД- II байр мөнгөн медаль
  3. БЗД - III байр хүрэл медаль

Олс таталт

  1. БЗД – I байр алтан медаль
  2. СХД - II байр мөнгөн медаль
  3. ХУД - III байр хүрэл медаль

Шатар

  1. ХУД – I байр алтан медаль
  2. БЗД - II байр мөнгөн медаль
  3. СХД - III байр хүрэл медаль

Гар бөмбөг:

  • Эрэгтэй шилдэг тоглогчоор БГД-ийн 46 дугаар сургуулийн багш Т. Мөнхбаяр шалгарч алтан медаль, өргөмжлөлөөр шагнагдлаа.
  • Эмэгтэй шилдэг тоглогчоор БГД-ийн 93 дугаар сургуулийн багш Х. Отгонцэцэг шалгарч алтан медаль, өргөмжлөлөөр шагнагдлаа.

Багийн нийлбэр дүнгээр:

Дүүрэг

Олс

Волейбол эр

Волейбол эр

Шатар

Нийт оноо

Эзэлсэн байр

Дүүрэг

1.

ХУД

3

2

5

1

11

IV

 

2.

БГД

4

1

1

5

11

III

БГД

3.

БЗД

1

4

3

2

10

I

БЗД

4.

СХД

2

3

2

3

10

II

СХД

5.

ЧД

5

5

4

6

20

V

 

6.

СБД

6

6

6

7

25

VII

 

7.

БН, НД

7

7

7

4

25

VI

 

  1. БЗД – I байр Цом өргөмжлөл, мөнгөн шагналаар
  2. СХД - II байр өргөмжлөл, мөнгөн шагналаар
  3. БГД - III байр өргөмжлөл, мөнгөн шагналаар шагнагдлаа.

Сэтгэгдэл
Тушаал
Шинэ мэдээ