НИЙСЛЭЛИЙН МОНГОЛ ХЭЛБИЧИГ, УРАН ЗОХИОЛЫН БАГШ НАРЫН “ТАМИРЧИН БАГШ-2019” ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА
ОГНОО : 2019/01/28 УНШСАН: 264

НИЙСЛЭЛИЙН МОНГОЛ ХЭЛБИЧИГ, УРАН ЗОХИОЛЫН БАГШ НАРЫН “ТАМИРЧИН БАГШ-2019” ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА

Нийслэлийн МХБУЗ-ын багш нарыг спортын үйл ажиллагаанд өргөнөөр  оролцуулах, нийтийн биеийн тамираар хичээллүүлж чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх, багаар ажиллах чадварыг нэмэгдүүлж спортоор тэргүүлэгч шилдэг хөгжөөн дэмжигч хамт олон, багийг шалгаруулах, нийслэлийн судлагдахууны дунд зохион байгуулдаг “Тамирчин багш” тэмцээнд оролцох багш нарыг сонгох зорилготойгоор насан туршийн боловсролын төв, нийслэлийн төрийн болон төрийн бус өмчийн ерөнхий боловсролын сургуулийн МХБУЗ-ын багш нарын дунд 2019 оны 01 дүгээр сарын 24-ний өдөр “Тамирчин багш-2019” тэмцээнийг Чингэлтэй дүүргийн 24 дүгээр сургуульд амжилттай зохион байгууллаа.

Тэмцээнийг гар бөмбөг, дартс, ширээний теннис, олс таталт, хөгжөөнт буухиа гэсэн 6 төрлөөр зохион байгуулж авхаалж самбаа, хурд хүчээ сорин өрсөлдлөө.

Төрөл тус бүрээр:

  1. Гар бөмбөг: (эрэгтэй)

    I байр – Сүхбаатар дүүрэг, алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Баянзүрх дүүрэг, мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Сонгинохайрхан дүүрэг, хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    Гар бөмбөг: (эмэгтэй)

    I байр – Баянгол дүүрэг, алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Хан-Уул дүүрэг, мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Чингэлтэй дүүрэг, хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

  2. Хөгжөөнт буухиа:

    I байр – Чингэлтэй дүүрэг, алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Сүхбаатар дүүрэг, мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Хан-Уул дүүрэг, хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

  3. Олс таталт:

    I байр – Сүхбаатар дүүрэг, алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Чингэлтэй дүүрэг, мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Баянзүрх дүүрэг, хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

  4. Шатар (эрэгтэй)

    I байр – Н.Батбаяр (БЗД, 79-р сургууль), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Г.Мөнхтуул (ЧД), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Г.Барсболд (ЧД, 52-р сургууль), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    Шатар (эмэгтэй)

    I байр-Х.Эрдэнэцэцэг (ЧД,17-р сургууль), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – С.Ундрах (БЗД, АЦС), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Б.Батцэцэг (СБД,3-р сургууль), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

  5. Теннис (эрэгтэй)

    I байр – Ж.Пүрэвдорж (СБД, Шинэ Үе), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Б.Одхүү (ХУД, Орчлон), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр –Б.Жамбалсанжид (ЧД, 52-р сургууль), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    Теннис (эмэгтэй)

    I байр – Х.Мөнхзул (БЗД, 92-р сургууль), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр - А.Наранбадрал (СБД,35-р сургууль), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Х.Нямаа (БГД, Сэтгэмж), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    Дартс (эрэгтэй)

    I байр – Б.Одхүү  (ХУД, Орчлон), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Г.Энхжаргал (СХД,76-р сургууль), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Д.Сүхдорж (ЧД, 5-р сургууль), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    Дартс (эмэгтэй)

    I байр – Д.Ширэнтунгалаг  (БНД, ГГЦС), алтан медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    II байр – Ц.Сайнтуяа  (ХУД,75-р сургууль), мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

    III байр – Г.Энх-Отгон (БЗД, 84-р сургууль), хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагнал

  6. Багийн нийлбэр дүнгээр:

I байр:  Хан-Уул дүүрэг алтан медаль, өргөмжлөл, аваргын цом, мөнгөн шагналаар

II байр: Чингэлтэй дүүрэг мөнгөн медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагналаар

III байр: Сүхбаатар дүүргийн баг тамирчид хүрэл медаль, өргөмжлөл,  мөнгөн шагналаар тус тус шагнагдлаа.

 

Сэтгэгдэл
Шинэ мэдээ