ТӨРИЙН БОЛОН ТӨРИЙН БУС ӨМЧИЙН ЕРӨНХИЙ БОЛОВСРОЛЫН СУРГУУЛИЙН БАГШ, СУРАГЧДЫН ДУНД НИЙСЛЭЛИЙН МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАДЫГ АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛЛАА.
ОГНОО : 2019/04/08 УНШСАН: 379

ТӨРИЙН БОЛОН ТӨРИЙН БУС ӨМЧИЙН ЕРӨНХИЙ БОЛОВСРОЛЫН СУРГУУЛИЙН БАГШ, СУРАГЧДЫН ДУНД  НИЙСЛЭЛИЙН МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАДЫГ  АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛЛАА


Нийслэлийн  шилдэг математикч багш, сурагчдыг шалгаруулах, улсын  математикийн олимпиадад оролцох багш, сурагчдыг сонгон шалгаруулах зорилготойгоор 2019 оны  03 дугаар сарын 28-29-ний өдрүүдэд нийслэлийн 7 дүүрэгт зохион байгуулж, Эхний өдөр VII-XII-р ангийн сурагчид, бага,  дунд ангийн багш нар, хоёр дахь өдөр        IX-XII-р ангийн сурагчид, бага,  дунд ангийн багш нар бодолт хийлээ.

Нийслэлийн "математикийн 55 дугаар олимпиад"-ын 2-ын давааг зохион байгуулахад хамтран ажилласан  МОНГОЛЫН МАТЕМАТИКИЙН ОЛИМПИАДЫН ХОРОО\-ны, хамт олон, олимпиадыг зохион байгуулахад дэмжлэг үзүүлж хамтран ажилласан  Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр сургууль, Сонгинохайрхан дүүргийн Ирээдүй II ахлах сургууль, Баянзүрх дүүргийн 133 дугаар сургууль, Баянгол дүүргийн 28 дугаар сургууль, Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар сургууль, Хан-Уул дүүргийн 32 дугаар сургууль, Налайх дүүргийн 119 дүгээр сургууль /БНД, НД, БХД/-ийн захиргаа, хамт олонд талархал илэрхийлье.

 

ДҮҮРЭГ ТУС БҮР НИЙСЛЭЛИЙН МАТЕМАТИКИЙН АВАРГА БАГШ, СУРАГЧДАА ТОДРУУЛЛАА.

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 VII АНГИЙН  АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

ШМХФ

А.Номиунбилэг

I

2

Орчлон

Т.Зулсаран

II

3

ШМХФ

Б.Есөн-Эрдэнэ

III

Баянзүрх дүүрэг

1

Оюунлаг

О.Ному-Луун

I

2

Олонлог акдеми

Б.Ундармаа

II

3

Глобал

Т.Гүнбилиг

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог

Э.Саруулбуян

I

2

Олонлог Эгзэ

Б.Дөлгөөн

II

3

Олонлог

М.Баяржавхлан

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

119

Г.Сонорбат

I

2

Голомт ЦС

Б.Маргад

II

3

Гүн галуутай ЦС

Ш.Цэнгүүн

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Тольт

Б.Мишээл

I

2

ИЦ 2-р дунд

Э.Мишээл

II

3

Тольт

У.Ихбаяр

III

Баянгол дүүрэг

1

Эрхэт эрдэм

Ч.Ирмүүн

I

2

Эрхэт эрдэм

Л.Төгөлдөр

II

3

Шинэ эхлэл

Д.Доржпалам

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

11

Хастэнгис.Ч

I

2

Сант

Цэнгэл.Ц

II

3

1

Дөлгөөн.Г

III

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 VIII АНГИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

Орчлон

Э.Уянга

I

2

Орчлон

Б.Энхрийлэн

II

3

Шинэ Өнөөдөр

Б.Ганцэцэг

III

Баянзүрх дүүрэг

1

ИЗС

Ш.Бөэ Зэн

I

2

Оюунлаг

Н.Мянганмэдмэд

II

3

Шинэ Монгол

Б.Мөнхжин

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог Эгзэ

Л.Наранбилэг

I

2

24

П.Хүслэнт

II

3

24

Т.Жүгжинноров

III

4

5

М.Өсөхбаяр

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

Оюуны эрин ЦС

Бат.Э.Нямбаяр

I

2

Боловсрол ЦС

Д.Оюумаа

II

3

Голомт ЦС

К.Нурболот

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

ИЦ 1-р дунд

Н.Анар

I

2

ИЦ 1-р дунд

Д.Дунгаржид

II

3

Номуун

Б.Баасанжав

III

Баянгол дүүрэг

1

Эрхэт эрдэм

Х.Нямдорж

I

2

Эрхэт эрдэм

А.Алтаншагай

II

3

шинэ эрин

П.Баттулга

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

Сант

Бямба-Очир.У

I

2

11

Билгүүн.Т

II

3

1

Амарсайхан.П

III

4

Сант

Амирлан.А

III

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 IX АНГИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан- Уул дүүрэг

1

Орчлон

Л.Оргилболд

I

2

Орчлон

А.Балжинлхам

II

3

Орчлон

П.Балжинням

III

Баянзүрх дүүрэг

1

Шинэ монгол

Г.Наранцацралт

I

2

84

Б.Эрхбаяр

II

3

84

М.Ялалт

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог төв

С.Үлэмж

I

2

Олонлог төв

П.Ханбилэг

II

3

Олонлог Эгзэ

А.Ананд-Очир

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

Д.Бүрэнтөгс

Боловсрол ЦС

I

2

М.Мөнххүслэн

Гүн галуутай ЦС

II

3

Э.Хүслэн

Голомт ЦС

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Номуун

С.Сод-уянга

I

2

Номуун

Э.Энгүүн

II

3

ИЦ 1-р дунд

М.Алтанцэцэг

III

Баянгол дүүрэг

1

эрхэт эрдэм

Б.Гэрэл

I

2

эрхэт эрдэм

Б.Бэлгүтэй

II

3

эрхэт эрдэм

Б.Хангал

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

Сант

Билгүүдэй.Ш

I

2

11

Билэгдэмбэрэл.Б

II

3

11

Билгүүнтөгөлдөр.П

III

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 X АНГИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

Орчлон

О.Ундрал

I

2

Орчлон

Д.Төгөлдөр

II

3

Орчлон

А.Далайзаяа

III

Баянзүрх дүүрэг

1

84

Д.Чингарал

I

2

Шинэ Монгол

Б.Гүен

II

3

Шинэ Монгол

Ч.Мөнххорол

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог төв

С.Ганбат

I

2

Олонлог төв

Х.Уянга

II

3

Олонлог төв

О.Тэлмэн

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

Гүн галуутай ЦС

А.Мөнхжин

I

2

119

А.Сүхбат

II

3

Гүн галуутай ЦС

Ц.Дөлгөөн

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Номуун

Э.Сувд

I

2

ИЦ 2-р ахлах

Б.Ганчимэг

II

3

ИЦ 2-р ахлах

Б.Золбаяр

III

Баянгол дүүрэг

1

Эрхэт эрдэм

Э.Анхбаяр

I

2

Шинэ эрин

Б.Бэлгүдэй

II

3

Гурван тамир

Э.Төгөлдөр

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

1

Адъяатөмөр.Б

I

2

Сант

Сайханбилэг.Ц

II

3

11

Хантүшиг.Б

III

4

Сант

Энэрэлт.Д

III

 

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 XI АНГИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

52

Э.Амарсайхан

I

2

32

М.Буянтогтох

II

3

75

Б.Энхбаясгалан

III

Баянзүрх дүүрэг

1

УБ эмпати

А.Төгөлдөр

I

2

Шинэ Монгол

Н.Мөнх- Эрдэнэ

II

3

Шинэ Монгол

Э.Мөнхтүшиг

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог төв

А.Пүрэвзаяа

I

2

24

Б.Жавхлан

II

3

Олонлог Эгзэ

Б.Батлхагва

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

ГГЦС

А.Наранжаргал

I

2

БЦС

М.Батцэцэг

II

3

ГЦС

Э.Хангай

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

ИЦ 2-р ахлах

А.Амирлан

I

2

67

Б.Баянтөр

II

3

12

Э.Хичээнгүй

III

Баянгол дүүрэг

1

эрхэт эрдэм

Б.Бадрангийх

I

2

51

Н.Хишигжаргал

II

3

51

Д.Ундраа

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

1

Тэмүүлэн.Ж

I

2

1

Маралгүн.Б

II

3

11

Алтансүх.А

III

4

11

Өнөболд.Э

III

5

11

Билэгжаргал.Ш

III

 

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 XII АНГИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

52

Г.Хулан

I

2

52

М.Гэрэлчимэг

II

3

18

Э.Соронзонбилэг

III

Баянзүрх дүүрэг

1

Шинэ монгол

О.Мишээл

I

2

Улаанбаатар эмпати

С.Арманбек

II

3

Шинэ монгол

С.Энхжин

III

Чингэлтэй дүүрэг

2

Олонлог Эгзэ

Г.Батбуян

I

3

Олонлог

Э.Мөнхтайван

II

1

Олонлог төв

Б.Долгормаа

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

ГГЦС

Б.Мэргэнсанаа

I

2

119

Б.Халиун

II

3

БЦС

А.Халиун

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Номуун

А.Жаргалсайхан

I

2

Номуун

Л.Нандинцэцэг

II

3

105

Т.Батгэрэл

III

Баянгол дүүрэг

1

эрхэт эрдэм

Л.Төгсгэрэл

I

2

шинэ эхлэл

Б.Арвин

II

3

96

Л.Номин

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

1

Өнөболд.М

I

2

1

Батмэнд.Б

II

3

Сант

Ганхөлөг.Ц

III

 

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

 БАГА АНГИЙН БАГШИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Багшийн нэр

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

52

Н.Наранбат

I

2

Шинэ Өнөөдөр

Б.Нансалмаа

II

3

Орчлон

Б.Жаргалсүрэн

III

Баянзүрх дүүрэг

1

84

П.Алтанцэцэг

I

2

Олонлог

М.Бямбасүрэн

II

3

Шилдэг

Г.Дэлгэрзаяа

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

М.Чинчимэг

Олонлог

I

2

П.Чимэг

Олонлог

II

3

Ц.Ариунцэцэг

5

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

119

А.Оюунгэрэл

I

2

Боловсрол ЦС

С.Мишээл

II

3

109

Д.Уранцэцэг

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Номуун

Ю.Дулмаа

I

2

67

Б.Доржханд

II

3

Номуун

С.Мөнхзаяа

III

Баянгол дүүрэг

1

Эрдмийн хишиг

Н.Бүрэн

I

2

Эрдмийн хишиг

Ж.Энхцэцэг

II

3

наран

Д.Дэлгэрмаа

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

1

М.Отгонжаргал

I

2

Шинэ-Үе

Д.Цолмон

II

3

Шинэ-Үе

Б.Бямбасүрэн

III

 

НИЙСЛЭЛИЙН "МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН

  ДУНД АНГИЙН  БАГШИЙН АНГИЛАЛ

 

Сургууль

Багшийн нэр

Байр

Хан- Уул дүүрэг

1

Орчлон

М.Батбилэг

I

2

Орчлон

Н.Гантогтох

II

3

ШМХФ

Л.Мягмар-Очир

III

Баянзүрх дүүрэг

1

Олонлог

С.Батболд

I

2

Олонлог академи

Б.Ганбилэг

II

3

Гёте

Д.Ганзориг

III

Чингэлтэй дүүрэг

1

Олонлог төв

Ш.Уранчимэг

I

2

Олонлог төв

Б.Баяржаргал

II

3

Олонлог төв

Г.Мөнхбаатар

III

Налайх, Багануур, Багахангай дүүрэг

1

БЦС

С.Орсоо

I

2

ГГЦС

Г.Ууганбат

II

3

ГГЦС

Д.Оюунтунгалаг

III

Сонгинохайрхан дүүрэг

1

Номуун

Б.Эрдэнэ-очир

I

2

ИЦ 1-р ахлах

Б.Ганбаяр

II

3

Номуун

О.Сэлэнгэ

III

Баянгол дүүрэг

1

эрдмийн хишиг

Б.Ганбат

I

2

монгол од

Х.Энхтайван

II

3

наран

Г.Гантөмөр

III

Сүхбаатар дүүрэг

1

1

Н.Баянбат

I

2

1

Э.Батзаяа

II

3

Сант

Ц.Урангоо

III

 

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (7-Р АНГИ)

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

1

11

Хастэнгис.Ч

I

2

Сант

Цэнгэл.Ц

II

3

1

Дөлгөөн.Г

III

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (8-Р АНГИ)

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

Хан-Уул дүүрэг

1

Орчлон

Э.Уянга

I

1

Сант

Бямба-Очир.У

II

2

11

Билгүүн.Т

III

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (9-Р АНГИ)

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

 

 

Хан- Уул дүүрэг

 

1

Сант

Билгүүдэй.Ш

I

 

2

11

Билэгдэмбэрэл.Б

II

 

1

Орчлон

Л.Оргилболд

III

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (10-Р АНГИ)

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

 

 

1

1

Адъяатөмөр.Б

I

 

2

Сант

Сайханбилэг.Ц

II

 

3

11

Хантүшиг.Б

III

 

4

Сант

Энэрэлт.Д

III

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (11-Р АНГИ)

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

 

 

1

1

Тэмүүлэн.Ж

I

 

1

Олонлог төв

Пүрэвзаяа.A

II

 

2

1

Маралгүн.Б

III

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (12 АНГИ)

 

Сургууль

Сурагчдын нэрс

Байр

 

 

1

1

Өнөболд.М

I

 

2

1

Батмэнд.Б

II-III

 

1

Шинэ монгол

Мишээл.O

II-III

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (БАГА АНГИЙН БАГШ)

 

Сургууль

Багшийн нэр

Байр

 

 

1

1

М.Отгонжаргал

I

 

1

М.Чинчимэг

Олонлог

II

 

2

П.Чимэг

Олонлог

III

 

"МАТЕМАТИКИЙН 55 ДУГААР ОЛИМПИАД"-ЫН НИЙСЛЭЛИЙН ДҮН (ДУНД АНГИЙН БАГШ)

 

 

 

 

Сургууль

Багшийн нэр

Байр

 

 

1

Эрдмийн хишиг

Б.Ганбат

I

 

1

Олонлог төв

Ш.Уранчимэг

II

 

1

Олонлог

С.Батболд

III

 

 

 

 

НИЙСЛЭЛИЙН БОЛОВСРОЛЫН ГАЗАР

2019

Сэтгэгдэл
Шинэ мэдээ