ОРОС ХЭЛНИЙ НИЙСЛЭЛИЙН ОЛИМПИАД ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА.
ОГНОО : 2018/02/15 УНШСАН: 621

Орос хэлний нийслэлийн олимпиад  2018 оны 1-р сарын 20-ны өдөр БГД-ийн   Эрдмийн Ундраа цогцолбор  сургууль  дээр амжилттай зохион байгуулагдлаа.

Олимпиадад Нийслэлийн 8 дүүргээс шалгарсан 9,12-р ангийн  226  сурагч, 35   багш оролцлоо.  

БСШУЯ-ны сайдын 2003 оны 64-р тушаалаар батлагдсан  Улсын төрөлжсөн олимпиад зохион  байгуулах нийтлэг журам”-ын  дагуу нийслэлийн олимпиадаас эхний 9-д шалгарсан багш, сурагчид  улсын олимпиадад оролцох эрхээ авлаа.  

Нийслэлийн олимпиадаас шалгарсан багш, сурагчиддаа  баяр хүргээд улсын олимпиадад нь амжилт хүсье!

           

                ОРОС ХЭЛНИЙ УЛСЫН ОЛИМПИАДАД ОРОЛЦОХ БАГШ СУРАГЧИД

 

ОВОГ

НЭР

СУРГУУЛЬ

ДҮҮРЭГ

 

Багш ангилал

 

1

Баасан

Баярмаа

11-р сургууль

СБД

 

2

Пүрэвдорж

Батцэцэг

Шинэ зууны удирдагч

СБД

 

3

Пүрэв

Оюунцэцэг

1-р сургууль

СБД

 

4

Санжаа

Хишигзаяа

Тольт

СХД

 

5

Сандуй

Баярсайхан

31-р сургууль

СБД

 

6

Ганболд

Буджав

13-р сургууль

БГД

 

7

Балдан

Тунгалаг

51-р сургууль

БГД

 

8

Гончиг

Одгэрэл

37-р сургууль

ЧД

 

9

Өлзийбаяр

Баярчимэг

Монгол Оюун

ХУД

 

 

Ердийн 9-р ангийн сурагчдын дүн

 

1

Шагдар

Болормаа

97-рсургууль

БЗД

 

2

Эрдэнэхүү

Хишигбуян

21-р сургууль

БЗД

 

3

Өөдлөх

Амингоо

51-р сургууль

БГД

 

4

Манлайбаатар

Наранцэцэг

Монгол тэмүүлэл

БЗД

 

5

Бат-Эрдэнэ

Хонгоржин

Хобби сургууль

СБД

 

6

Хүдэр

Уянга

33-р сургууль

БЗД

 

7

Эрдэнэбат

Өлзий

2-рсургууль

СБД

 

8

Артур

Энэрэл

ОУЦ сургууль

БГД

 

9

Лувсандамдин

Үжин

47-р сургууль

БГД

 

 

Гүнзгий 9-р ангийн сурагчдын дүн

 

1

Гантөмөр

Золбообаяр

Олонлог

ЧД

 

2

Уянга

Амина

Русский лицей

БЗД

 

3

Лхагваням

Нямсүрэн

Монгол тэмүүлэл

БЗД

 

4

Бодьгэрэл

Золжаргал

23-р сургууль

ЧД

 

5

Батсайхан

Анир

Гёте

БЗД

 

6

Чинбаатар

Ариунзаяа

Монгол тэмүүлэл

БЗД

 

7

Мэндбаяр

Анужин

Монгол Оюун

ХУД

 

8

Амартүвшин

Энх-Учрал

УБ-Эмпати

БЗД

 

9

Энхбаяр

Энх-Отгон

1-р сургууль

СБД

 

 

Ердийн 12-р ангийн сурагчдын дүн

 

 

1

Баярсайхан

Баярмаа

ИЦ-II

СХД

 

2

Баярдалай

Түвшинзаяа

1-рсургууль

СБД

 

3

Болормаа

Мөнхзаяа

45-р сургууль

СБД

 

4

Даваасамбуу

Бат-Очир

Сант сургууль

СБД

 

5

Туул

Мөнхзул

52-р сургууль

ХУД

 

6

Төгсболд

Анударь

ОУЦС

БГД

 

7

Алмабек

Айдана

12-р сургууль

СХД

 

8

Амартүвшин

Түвшинбаяр

21-р сургууль

БЗД

 

9

Баярмагнай

Энхзул

31-р сургууль

СБД

 

Гүнзгий 12-р ангийн сурагчдын дүн

1

Ган-Өлзий

Одонтуяа

Ромашка

СХД

 

2

Ганбаатар

Ариунхишиг

Радуга

БГД

 

3

Батлхагважав

Энххонгор

Радуга

БГД

 

4

Даваасүрэн

Золзаяа

23-р сургууль

ЧД

 

5

Цэрэннадмид

Марал

Радуга

БГД

 

6

Бүрэнтөгс

Энэрэлт

УБ-Эмпати

БЗД

 

7

Төмөр

Тэргэл

115-р сургууль

ХУД

 

8

Жаргалсайхан

Намуун

УБ-Эмпати

СБД

 

9

Батсайхан

Баярмаа

Радуга

БГД

 

 

 

Жич:   Орос хэлний улсын олимпиад буюу 3-ын даваа 2018 оны 2 дугаар сар 21,22,23-ны өдрүүдэд  Улаанбаатар хотноо зохион байгуулагдана.

Бүртгэлийн ажиллагааг 2018 оны 2 дугаар сарын 21-ний өдрийн 10.00-15.00 цагийн хооронд МУБИС-ийн НХУС-ийн орос хэлний танхим  № 207- д  явагдана

Сэтгэгдэл
Шинэ мэдээ